Pistáciovo – sezamové guľky

Toto je už šiesty z orechovo-guľkových receptov, ktoré som otestovala od Danette May, a aj posledný. V týchto guľkách sú v hlavnej roli pistácie. Tak ako aj iné orechy, aj pistácie obsahujú veľa dobrých tukov, ale sú práve preto aj bohaté na energiu. Netreba to s nimi teda preháňať. :o)

Čím sa však líšia od iných orechov?

Pistácie obsahujú viac proteínu ako iné oriešky. Hrsť pistácií vraj obsahuje toľko bielkovín, ako jedno vajíčko. A to je už čo povedať. No a vďaka vyššiemu obsahu tuku a bielkovín nás akýkoľvek snack z týchto orieškov udrží dlhšie sýtymi. Pistácie majú aj veľa vitamínu E, ktorý podporuje tvorbu kolagénu (nepochybujem, že všetky vieme, na čo nám je :o)). No a aby toho nebolo dosť, obsahujú aj veľa prebiotík (viac ako napríklad mandle), teda látok, ktorými sa živia tie dobré baktérie v našom tráviacom trakte. No nie sú na “zožratie”?

Ingrediencie

  • 1/2 šálky pistácií (nesolených a nepražených)
  • 1/2 šálky sezamových semiačok
  • 1/2 šálky mandľového masla
  • 6 datlí
  • 1 PL kokosového oleja

Postup

Všetko dobre rozmixujeme, vymodelujeme cca 15 guliek a necháme schladiť na 30 min v chladničke. Hotovo.

Pistáciový bonus

Tip na záver pre dámy: Kľudne tieto guľky pripravte svojej mužskej polovičke na Valentína. Nepochybujem, že mu budú nenormálne chutiť. Ale budete z toho mať úžitok aj vy samé. ;o) Pistácie (3-4 hrste denne) totiž zvyšujú prekrvenie a sú preto vhodné aj pre mužov na ehm … no čítajte tu :o) : https://nutritionfacts.org/2014/05/27/pistachios-may-help-erectile-dysfunction/. “Vedľajším účinkom” bude aj to, že vášmu drahému znížite cholesterol. Len aby vám pri “tom” nezaspal, pretože zo všetkých potravín na svete pistácie obsahujú aj najviac melatonínu.

English recipe here: https://danettemay.com/5-reasons-to-eat-pistachios/

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: